Mura, Goričko, gradovi in dvorci, vinorodna območja, kulinarika, etnografske, kulturne, jezikovne posebnosti ... Pomurje ima izjemen potencial prav na področju interpretacije naravne in kulturne dediščine, ki sta bistvo krajinskega turizma.
Vpetost v mednarodne zveze in omrežja omogoča večjo vidnost na tujih trgih. V projektu Adrilink se zato povezujemo s celotno jadransko regijo (Italija, Hrvaška, Grčija, Albanija, Srbija, BIH). Ena ključnih aktivnosti je identificiranje posebnosti naših regijih, ki jih lahko obiskovalcem predstavimo tudi s pomočjo naprednih tehnologij, kot so virtualna in obogatena resničnost.
V mednarodni mreži, ki jo vzpostavljamo z našimi partnerji, bomo izmenjevali izkušnje, dobre prakse in oblikovali ideje za nadaljnji razvoj turizma v naših regijah. V nadaljevanju projekta pa bomo vzpostavili tudi transnacionalno mrežo krajinskih interpretacijskih centrov, ki bo temeljila na naprednih tehnologijah.
Tovrstni koraki na področju krajinskega turizma bodo pripomogli k prehodu v turizem, ki je prijazen tako do narave kakor tudi do obiskovalca. Prihodnost je trajnostna, zato mora k takšni stremeti tudi turizem.
*Projekt Adrilink je sofinanciran v okviru programa Interreg Adrion.